چند ایده برای باز سازی آشپزخانه های قدیمی

باز سازی آشپزخانه های قدیمی

همه ی انسان های پر مهر آشپزخانه را قلب خانه دانسته و برای زیبا نگه داشتن این فضا تلاش می کنند.

همان طور که می دانید بازسازی آشپزخانه باید همراه با بهتر کردن کابینت ها و اجزایی مانند سینک ، گاز ، هود و شیرآلات آشپزخانه باشد .

 

 

در حقیقت مهم ترین و شاخص ترین تغییر در آشپزخانه یا بازسازی آشپزخانه های قدیمی عوض کردن رنگ یا نوع کابینت هاست . بنابراین قبل از هر چیزی یک رنگ جدید برای کابینت هایتان انتخاب کنید .

 

 

طبق تحقیقات انجام شده کابینت سفید پرطرفدار ترین نوع کابینت بین تمام مردم جهان مخصوصا در چند سال اخیر است.

بیشتر مردم رنگ سفید را بخاطر شیکی و سادگی آن انتخاب می کند. البته با کوچک و کوچکتر شدن خانه های امروزی استفاده از رنگ سفید باعث دل باز تر و بزرگتر دیده شدن آشپزخانه خواهد شد.

 

 

نکته هایی برای بازسازی آشپزخانه با کابینت سفید 

 

 

  • آشپزخانه ای که کلا سفید باشد محیطی عالی برای استفاده از وسایل رنگارنگ و ایجاد تضاد در دکوراسیون ایجاد می کند. ( البته رنگ سفید به اندازه کافی آشپزخانه شما را دلبر می کند که نیازی  به لوازم و وسایل رنگی نداشته باشید )
  • اگر ظاهری یکدست سفید می خواهید بهتر است کابینت سفید آشپزخانه را با کفپوش های سرامیکی سفید رنگ تلفیق کنید . اما آن هایی که ظاهری متنوع تر می خواهند کفپوش چوبی یا صفحه روی کابینت چوبی گزینه مناسب تری برایشان است .
  • یک ایده دیگر این است که آشپزخانه از کابینت های سفید ساده با دستگیره های کشیده فلزی و همچنین یک میز چوبی ساده تشکیل شده باشد.
  • از آنجایی که فضای آشپزخانه ها غالبا کوچک هستند باید تمام لوازم و کابینت های ضروری در یک دیوار جا گرفته و حتی یخچال فریزر نیز به صورت توکار داخل کابینت قرار بگیرد. کابینت سفید بدون شک بهترین انتخاب برای آشپزخانه ای به این کوچکی خواهد بود .
  • زمانی که از کابینت سفید در آشپزخانه خود استفاده می کنید ، فرصت خیلی خوبی برایتان فراهم می شود تا دیوار بین کابینت ها یا دیوار پشت ظرفشویی را با مدلی متفاوت دیزاین کنید .

 

  • اگر از دیوار های سفید یا رنگ روشن مثل کرم بین کابینت های سفید استفاده کرده اید برای ایجاد یک جذابیت بصری یا ایجاد تمایز بین این دو میتوان از نور مخفی یا چراغ های دکوراتیو در طراحی بین کابینت ها استفاده کرد .
  • اگر قسمت بالای کابینت ها به سقف وصل باشد خطای دید باعث خواهد شد احساس کنید کابینت های بالایی ، ارتفاع زیادی دارند . که این موضوع به شکیل بودن و بلند تر به نظر رسیدن سقف آشپزخانه کمک بسیاری میکند .
  • ترکیب رنگ سفید با رنگ طوسی هم از گزینه های جذابی است که مناسب دکوراسیون مدرن بوده و طرفداران خاص خود را دارد. معمولا رنگ های خنثی مثل طوسی و خود سفید از ترند های عرصه دکوراسیون مدرن برشمرده می شوند. درصورتی که به جای دکوراسیون مدرن ، دکوراسیون سنتی را ترجیح می دهید کافی ست رنگ سفید را با رنگ چوب ترکیب کنید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *