دینام کولر آبی

موتور کولر آبی (دینام کولری موتوژن و الکتروژن)

دینام کولری الکتروژن یکی از برند های پر طرفدار برای کولرهای آبی در ایران به شمار می رود. استفاده روز افزون کولری آبی در مناطق خشک و نیمه خشک ایران خصوصاً در ماه های میانی تابستان، باعث شده است که استفاده از موتور کولری و پمپ آب کولر افزایش یافته و شرکت های بسیاری در ایران اقدام به تولید الکتروموتور کولر نمایند.

الکتروموتور کولر چیست؟

دینام کولر یک الکتروموتور AC تکفاز است که در توان های مختلف تولید می شود. در ایران بیشترین مصرف الکتروموتور کولری با توان های یک سوم اسب، یک دوم اسب و سه چهارم اسب است. بسته به اینکه کولر شما چه سایز و ابعادی دارد، از هر یک از این انواع کولر می توانید استفاده کنید.

موتور کولر دو سرعته است که به دور کند و دور تند شهرت دارد. عموماً دور ۱۴۰۰ و ۳۰۰۰ دور، دورهایی است که در خروجی این موتورها می توان انتظار داشت.

موتور کولر آبی

چه موتور کولری مناسب کولر من است؟

عموماً برای کولرهای معروف به کولر ۳۰۰۰، از الکتروموتور ۱/۳ اسب استفاده می شود. برای کولر ۵۰۰۰ از الکتروموتور کولری ½ اسب استفاده شده و برای کولر ۷۰۰۰ دینام ¾ اسب پیشنهاد می شود.

عموماً در بازار به دلیل نبود دانش فنی مناسب و یا سیاست های فروش، دینام ¾ کولری را برای تمام کولر ها پیشنهاد داده و می فروشند. استفاده از دینام با توان بالا علاوه بر هزینه اولیه زیاد، مصرف برق شما را نیز افزایش خواهد داد. پیشنهاد می شود برای انتخاب بهتر موتور کولر با کارشناسان فروش در تماس باشید و با مشاوره رایگان بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

آیا میتوان از الکتروموتور معمولی بجای موتور کولر استفاده کرد؟

استفاده از الکتروموتور معمولی یا به عبارتی الکتروموتور تک دور مطمئناً به لحاظ کاربرد مشکلی ایجاد نمیکند. اما باید توجه داشت که با توجه به اینکه الکتروموتورهای معمولی در ایران IP54 بوده و درجه حفاظت کافی برای استفاده در محل های مرطوب را ندارند. ولی به طور کلی با دینام معمولی هم میتوان، با رعایت ملاحظات برقی، کولر را راه اندازی کرده و استفاده کرد.

راه های جلوگیری از سوختن موتور کولر چیست؟

برای افزایش عمر و بهره وری الکتروموتور کولری بهتر است که بر روی آن حفاظ محافظ پاشش آب استفاده شود. این حفاظ در حقیقت از نفوذ آب به سیم پیچ الکتروموتور جلوگیری کرده و از سوختن احتمالی دینام کولر در برابر پاشش مستقیم آب جلوگیری خواهد کرد.

نکته مهم دیگر در استفاده از موتور کولر، بازدید دوره ای از پولی و تسمه متصل به موتور است که نباید اصطلاحاً گیرپاج کند. لذا با روغنکاری دوره ای پولی ها باید از گیرپاج احتمالی جلوگیری کرد. استفاده از خازن محافظ یکی دیگر از نکات مهم در خرید موتور کولر است. موتور کولر الکتروژن خازن دار، در حقیقت با استفاده از خازن محافظ سعی کرده است که از سوختن احتمالی موتور در نوسانات و … جلوگیری کند.

پیشنهاد گروه کالا صنعتی استفاده از الکتروموتور کولری الکتروژن است که امروزه یکی از برند های شناخته شده در بازار به شمار می رود و با خازن محافظ تقریباً سوختن موتور در برابر نوسانات برق را به حداقل رسانده است.

مزایای دینام کولری الکتروژن

از دیگر مزایای دینام کولر الکتروژن، میتوان به استاندارد بودن بر اساس تاییدیه های روز جهانی اشاره کرد. سیم پیچ مس و کیفیت بالای سیم پیچی در کارخانه الکتروژن یکی از مزایای انکار ناپذیر آن به شمار می رود. علاوه بر این ها، در دسترس بودن الکتروموتور الکتروژن یکی دیگر از مزایای آن به شمار می رود. قیمت مناسب موتور کولر الکتروژن را نیز می توان به عنوان مزیت برتر این برند ایرانی به شمار آورد.

پمپ کولری الکتروژن چه مدل هایی دارد؟

پمپ کولر یکی از انواع پمپ پر مصرف در ایران است که به سبب کیفیت نامناسب برند های متفرقه، باعث شده است که  مردم اعتماد چندانی به برند های نا آشنا نداشته باشند. پمپ کولری الکتروژن سالهاست که با تولید پمپ با کیفیت کولر جایگاه ویژه ای در این زمینه داشته باشد. تصاویر زیر دو نوع از انواع پمپ کولر را نمایش می دهد. پمپ کولر البرز الکتروژن با سیم پیچ مس بسیار با کیفیت بوده و پیشنهاد کالا صنعتی به حساب می آید. علاوه بر این پمپ کولر با سیم پیچ آلومینیوم نیز تولید می شود که به پمپ کولر سبلان شهرت دارد.

 پمپ آب کولر الکتروژن البرز پمپ آب کولر الکتروژن سبلان

اگر قصد بازسازی منزل خود را دارید تاسیسات گلریز میتواند با کمترین هزینه و در اولین فرصت عملیات نوسازی خانه ی شما را انجام دهد. کافیست با ما تماس بگیرید تا بصورت فوری به محل بازسازی مراجعه کرده و برآورد هزینه دقیقی برای این فرایند خدمت شما ارائه کنیم.

با ما تماس بگیرید:

یوسف آباد خیابان اسد آبادی بین خیابان ۲۷ و ۲۹ پلاک ۲۵۱
۰۹۱۲۴۵۹۴۴۰۸
تلفن : ۰۲۱۸۸۷۲۳۳۵۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *